dividerآرشیو اخبارdividerمقایسه کامل AirPods 3 با Beats Fit Pro ...
مقایسه کامل AirPods 3 با Beats Fit Pro ...

 

مانند بقیه شرکت‌ها، تیم‌های هدفون بی‌سیم اپل امسال مشغول بوده‌اند.

ایجاد جانشین محبوب‌ترین هدفون‌های بی‌سیم جهان کار کوچکی نیست، اما این دقیقاً همان کاری است که تیم AirPods 3 بر عهده داشت.

و سپس، در یک انبار در جایی، احتمالاً متعجب شده اید که کسی از اپل هنوز چک های حقوق خود را امضا می کند، تیم Beats است.

ظاهراً آنها وظیفه داشتند یک جفت هدفون از هر نظر بهتر از AirPods Pro 250 دلاری با 50 دلار کمتر ایجاد کنند.

اما آیا از نظر قابلیت تعمیر بهتر هستند؟ خوب، این چیزی است که من امروز اینجا هستم تا بفهمم! در این ویدیوی پارگی دوگانه، نگاهی به داخل هر دو هدفون خواهیم انداخت و در مورد ویژگی صوتی فضایی که برای AirPods 3 جدید است صحبت خواهیم کرد.

من با بیت ها شروع می کنم، زیرا آنها (به طور شگفت انگیزی) پیچیده تر هستند.

مانند بقیه شرکت‌ها، تیم‌های هدفون بی‌سیم اپل امسال مشغول بوده‌اند.

ایجاد جانشین محبوب‌ترین هدفون‌های بی‌سیم جهان کار کوچکی نیست، اما این دقیقاً همان کاری است که تیم AirPods 3 بر عهده داشت.

و سپس، در یک انبار در جایی، احتمالاً متعجب شده اید که کسی از اپل هنوز چک های حقوق خود را امضا می کند، تیم Beats است.

ظاهراً آنها وظیفه داشتند یک جفت هدفون از هر نظر بهتر از AirPods Pro 250 دلاری با 50 دلار کمتر ایجاد کنند.

اما آیا از نظر قابلیت تعمیر بهتر هستند؟ خوب، این چیزی است که من امروز اینجا هستم تا بفهمم! در این ویدیوی پارگی دوگانه، نگاهی به داخل هر دو هدفون خواهیم انداخت و در مورد ویژگی صوتی فضایی که برای AirPods 3 جدید است صحبت خواهیم کرد.

من با بیت ها شروع می کنم، زیرا آنها (به طور شگفت انگیزی) پیچیده تر هستند.

مثل همیشه، من اینها را در یک گیره قرار می دهم که به اندازه کافی آنها را تغییر شکل می دهد تا مهر و موم چسبی که آنها را به هم نگه می دارد بشکند.

این روش ایده‌آلی برای باز کردن هر دستگاهی نیست - همه گیره ندارند و مهمتر از آن، فشار زیاد روی پوسته پلاستیکی این هدفون‌ها می‌تواند به راحتی به آنها آسیب دائمی وارد کند.

جوانه‌های بهتری که دیده‌ایم از پلاستیک انعطاف‌پذیرتر و چسب سبک‌تری استفاده می‌کنند که این فرآیند را آسان‌تر می‌کند، اما حتی آن‌هایی که هنوز به این رقص ظریف نیاز دارند.

من هنوز منتظر جوانه های رویایی ام هستم که دارای یک واشر قابل استفاده مجدد و پیچ های قابل مشاهده هستند. حدس می‌زنم در این مرحله فقط باید آنها را خودم درست کنم.

خوب بازگشت به ضربان. وقتی باز شد، می‌توانم از یک پین برای برش دادن چسب استفاده کنم و دو نیمه این جوانه صورتی را جدا کنم. در داخل، هرج و مرج سازمان یافته است. یک ساندویچ باتری غول پیکر در یک نیمه قرار دارد و دو کابل شکننده به سمت دیگر می روند.

واقعاً راه تمیزی برای جدا کردن هر یک از اینها وجود ندارد، بنابراین من مستقیماً به سراغ ساندویچ باتری می روم. متأسفانه این یک وضعیت تله انفجاری است - کابل انعطاف‌پذیری که برد مدار را به باتری متصل می‌کند، اگر زیر باتری فرو بروم، می‌شکند، اما نمی‌توانم برد مدار را جدا کنم زیرا براکت پلاستیکی شفاف زیر آن به پوسته پلاستیکی متصل است.

پس از برش دقیق چسب، می توانم برد مدار را از براکت پلاستیکی جدا کنم

هنگامی که شل شد، می توانم با اتو لحیم خود به دو محل اتصال لحیم کاری ضربه بزنم و سپس باتری را با دقت از بین درایور و براکت بیرون بیاورم.

این بدترین نبود، اما اینجا جای زیادی برای پیشرفت وجود دارد. در حالی که باتری‌هایی در ذهن داریم، بیایید سریع به AirPods برویم. اینها جالب هستند.

AirPods 3 برای جدا شدن به نیروی گیره بیشتری نیاز دارد و پلاستیک به راحتی با انتخاب باز من تغییر شکل می دهد. در داخل، با کابل‌های به هم ریخته‌ای مواجه می‌شوم که یکی از آن‌ها تصادفاً سعی می‌کنم این عکس را بگیرم... اوه.

ولی! چند خبر خوب در اینجا وجود دارد. اینو ببین.

زیر این چسب - که می توانم با چرخاندن آن به دور یک موچین آن را جدا کنم - می توانم باتری را که به نظر می رسد اتصال پیچیده ای به کابل های زیر آن دارد، باز کنم.

اما پس از کمی جداسازی، خواهید دید که این سلول دکمه دارای یک پلاگین داخلی است! این دو شاخک مانند یک دوشاخه کوچک به سوکت های روی برد فلکس زیر باتری می لغزند.

این واقعاً بسیار هوشمندانه است. تحسین تیم طراحی اینجاست، که با وجود اینکه هدفشان تعمیرپذیری نبود، به روشی بی‌خطر و کارآمد برای اتصال باتری سلول دکمه‌ای به مدار بدون لحیم کاری فکر کردند. شما فقط ... آن را وصل کنید! خیلی باحاله امیدوارم این حداقل بازیافت این چیزها را آسان تر کند.

متأسفانه، باتری ها تقریباً تنها چیزهایی هستند که در هر یک از این جوانه ها بدون آسیب جدی به آنها خواهید رسید.

و صادقانه بگویم، این پایان دنیا نیست - در اکثر هدفون ها، باتری احتمالا تنها چیزی است که باید تعویض کنید. با این حال، اینکه بتوانید هر زمان که بخواهید آن را باز کنید و جرم گوش را تمیز کنید، خوب است.

فقط یک جفت جوانه که دیده‌ایم تا درایورهای بلندگو و پین‌های تماس شارژ آسان بوده است - Galaxy Buds Live. زنده باد حبوبات

با این حال، برای علم، بیایید به دنبال این ایرپاد باشیم تا بسته H1 را پیدا کنیم که صدای فضایی را ممکن می‌کند.

از آنجایی که من قبلاً یک کابل قطع کرده بودم و این یک درد سلطنتی بود، می‌خواهم مسیر آسانی را انتخاب کنم و از برش اولتراسونیک خود برای این قسمت استفاده کنم.

من از سر و صدایی که این چیز ایجاد می کند شما را دریغ نمی کنم، اما فقط صدای وزوز پشه ای را در گوش خود تصور کنید که آنقدر بلند است که دندان هایتان را درد می کند.

در داخل، ما می‌توانیم چند تراشه را ببینیم - احتمالاً یک واحد اندازه‌گیری اینرسی و یک شتاب‌سنج، و بسته نقره‌ای H1. اینجاست که جادوی صوتی فضایی اتفاق می افتد.

بنابراین بیایید در مورد صوت مکانی صحبت کنیم، زیرا این برای من بسیار جالب است.

اگر قبلاً نمی‌دانید، صدای فضایی طوری طراحی شده است که مغز شما را فریب دهد تا باور کند موسیقی یا فیلمی که به آن گوش می‌دهید از مکان خاصی در فضای اطراف شما می‌آید.

احتمالاً حدس می‌زنید که صدای فضایی در واقع به چندین بلندگو در هر هدفون نیاز ندارد.

می‌توانید ببینید، مانند AirPods Pro، فقط یک درایور در اینجا وجود دارد.

اتفاقی که می افتد این است که تراشه H1 فایل صوتی را که گوشی شما از آن عبور می دهد می گیرد و یک تاخیر بین دو جوانه در گوش شما ایجاد می کند، بنابراین یک جوانه کمی جلوتر از دیگری پخش می شود.

این اثر از آنچه در زندگی واقعی اتفاق می افتد تقلید می کند. هنگامی که صدایی را در سمت راست خود می شنوید، گوش راست شما این صدا را کسری از ثانیه قبل از اینکه موج صوتی در اطراف سر شما به سمت گوش چپ شما حرکت کند، می شنود.

بنابراین، اپل با محاسبه دقیق زمان انتقال صدا به هر گوش از هر نقطه اطراف سر و سپس قرار دادن این داده ها در یک الگوریتم، می تواند از تراشه H1 برای ایجاد تاخیر بین جوانه ها برای قرار دادن صداها در فضای اطراف شما استفاده کند.

سپس، با استفاده از تراشه اندازه‌گیری اینرسی و شتاب‌سنج در هر جوانه، تراشه H1 می‌تواند حس کند که سر شما به کدام سمت می‌چرخد و صدا را طوری تنظیم می‌کند که همچنان به نظر برسد که از آیفون، آی‌پد یا اپل تی‌وی جلوی شما می‌آید. .

باید اشاره کنم که من یک مهندس صدا نیستم – و بدیهی است که در اپل کار نمی‌کنم، بنابراین احتمالاً سس مخفی دیگری وجود دارد که آنها برای شبیه‌سازی مؤثر صدای جهت‌دار روی آن می‌ریزند، اما این اساس چیزی است که من در آن پیدا کردم. تحقیقات من و شنیدن از مهندسان دیگر.

همچنین مهم است که توجه داشته باشید، طبق معمول، اپل این را اختراع نکرده است! آنها فقط با Dolby و یک تیم بازاریابی عالی همکاری دارند. سونی فرمت صوتی خود به نام صدای واقعیت 360 را دارد و هدست‌های بازی نیز ترفندهای مشابهی دارند - معمولاً به لطف درایورهای قابل دانلود ویندوز.

برای جمع بندی این موضوع، اجازه دهید به جوانه ها برگردیم.

وقتی صحبت از تعمیر می‌شود، پیاده‌روی در پارک هم نیست، اما بدبختی واقعی این است که حتی اگر هر دوی این جوانه‌ها باتری‌های نسبتاً قابل دسترسی دارند، در کنار هم قرار دادن هر یک از آنها با مشکل مواجه خواهید شد.

می‌توانید دو نیمه را با هم له کنید، اما نمی‌چسبند مگر اینکه بسیار مراقب باشید که آن‌ها را باز کنید تا لبه ظریف داخلی را حفظ کنید، و حتی در این صورت باید با زحمت چسب قدیمی را بردارید و آن را با چسب جدید جایگزین کنید.

Beats Fit Pro امتیاز 0 از 10 را در مقیاس تعمیر پذیری ما کسب می کند.

و ایرپادهای نسل سوم امتیاز 0 از 10 را در مقیاس تعمیرپذیری ما کسب می کنند.

منبع :IFIXIT

شرکت پرشین موبایل
در عصری که به عصر ارتباطات یاد میشود، استفاده از موبایل دیگر یک امر عادی به حساب نمی آید و به یکی از ضروری ترین ملزومات زندگی ما تبدیل شده است. با این حال در صورت خرابی موبایل، دیگر نمیتوان گوشی خود را به دست هر تعمیرکاری سپرد و حتما باید  متخصصین ماهر و متعهد گوشی شما را تعمیر کنند. مفتخر هستیم با بهترین متخصصین با مدارک معتبر بین المللی در این حوضه در خدمت شما هستیم.

 

© تمامی حقوق برای شرکت پرشین موبایل محفوظ است. طراحی شده توسط طراحی سایت داتک